_mg_3303

Dąb Gajusz – Lubcza

O wielkim w dębie w Lubczy w okolicach Tarnowa dowiedziałem się od Marcina, który pochodzi z miejscowości obok. Długo zbierałem się na plener w to miejsce i ciągle jakoś się nie składało. Nie jest to z pewnością miejsce na kilkudniowy plener, a raczej na wypad „przy okazji” albo przejazdem. Co dziwne mało kto wie o tym drzewie, a miejscowi „jakoś nie kojarzą”. O dokładniej lokalizacji dowiedziałem od gościa na stacji benzynowej. To jest zawiłe tłumaczenie, ale…

dąb gajusz

…najprościej mówiąc – jadąc od strony Zalasowej mija się stację benzynową i dalej kiedy po lewej stronie będzie widać zawalony dom, a po prawej będzie transformator, to będzie odbijać wąska droga w prawo. Jest wyasfaltowana prawie do samego końca,  ale jest bardzo wąska. Często też bawią się na niej dzieci, więc trzeba jechać ostrożnie. W ostatniej fazie asfalt się kończy, ale zaczyna się utwardzony szuter i polna droga. Trzeba jechać aż do Gajusza i można zaparkować po lewej stronie drzewa. Odradzam parkowanie na drodze, bo mimo że nie wygląda to jest na niej spory ruch ciągników, skuterów i rowerów.
Skręt znajduje się dokładnie TUTAJ 
Dąb Gajusz znajduje się dokładnie TUTAJ
Poza gigantycznym drzewem dookoła rozpościera się wspaniała panorama. Fotografować można na wszystkie strony. Fotografować można tu i rano i wieczorem. Do pokazania wysokości drzewa warto zadbać o jakąś skalę odniesienia.
dąb gajusz

Chcesz być na bieżąco i nie przegapić kolejnego wpisu? Zapisz się na mój NEWSLETTER. Regularnie będę informował Cię o nowościach i ciekawostkach z moich podróży!

Komentarz

Dodaj komentarz